Eğitim Satın Alma Şartları

Kullanım Şartları
Bu Kullanım Şartları (“Şartlar”) en son Aralık 21, 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Borsa Adam’ın misyonu, öğrenme yoluyla insanların hayatlarını iyileştirmektir. Platform modelimizin, kullanıcılarımıza değerli eğitim içerikleri sunmak için en iyi yöntem olduğunu düşünüyoruz. Platformumuzu ve hizmetlerimizi sizin için, bizim için, öğrenci ve eğitmen topluluğumuz için güvende tutmak amacıyla kurallara ihtiyaç duyuyoruz. Bu Şartlar, Borsa Adam web sitesindeki ve eğitim sayfasındaki, diğer ilgili hizmetlerdeki (“Hizmetler”) tüm faaliyetleriniz için geçerlidir.

 1. Hesaplar
  Platformumuzdaki birçok etkinlik için bir hesabınızın olması gerekir. Şifrenizi güvenli bir yerde saklayın; hesabınızla bağlantılı tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Hesabınızı başka birinin kullandığını düşünüyorsanız Destek Ekibi ile iletişime geçerek bize bildirin. Borsa Adamı kullanmak için ülkenizdeki online hizmetlere onay verme yaşına gelmiş olmanız gerekir.
  İçerik satın alma ve içeriğe erişim için bir hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturmak ve bulundurmak için geçerli bir e-posta adresi dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz bilgiler sağlamalı ve sağlamaya devam etmelisiniz. İzniniz olmadan hesabınızı kullanan birinin neden olduğu hasar veya zarar (bize veya başka birine) dahil olmak üzere hesabınızın ve hesabınızda olan her şeyin tüm sorumluluğu size aittir. Yani şifreniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Hesabınızı bir başkasına devredemez veya başkasının hesabını kullanamazsınız. Bir hesaba erişim talep etmek için bizimle iletişime geçmeniz halinde söz konusu hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bize sağlayamadığınız takdirde bu erişimi size sunmayız. Bir kullanıcının ölmesi halinde söz konusu kullanıcının hesabı kapatılır.

Hesap oturum açma kimlik bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşamazsınız. Hesabınızda meydana gelen her şeyden siz sorumlu olursunuz. Birinin hesabınızı izniniz olmadan kullanıyor olabileceğini öğrenmeniz (veya başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz) halinde Destek Ekibimiz ile iletişime geçerek bize hemen bilgi vermelisiniz. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için sizden bazı bilgiler talep edebiliriz.

Borsa Adam’da bir hesap oluşturabilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için öğrencilerin en az 18 yaşında olması gerekir. 18 yaşından küçükseniz ancak yaşadığınız yerde online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan büyükseniz (örneğin ABD’de 13 veya İrlanda’da 16) bir hesap oluşturamazsınız ancak bir hesap açması ve size uygun içeriklere erişmenize yardımcı olması için bir ebeveyn ya da vasinizi davet etmenizi tavsiye ederiz. Online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan küçükseniz bir Borsa Adam hesabı oluşturamazsınız. Bu kuralları ihlal eden bir hesap oluşturduğunuzu öğrenirsek hesabınızı sonlandırırız.

 1. İçeriğe Kaydolma ve Erişim Süresi
  Bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduğunuzda Borsa Adam Hizmetleri aracılığıyla bunları görüntülemek için (başka bir kullanım amacıyla değil) bizden bir lisans alırsınız. İçerikleri hiçbir şekilde devretme ya da yeniden satma girişiminde bulunmayın. Yasal gerekçelerle veya politika gereği veya Abonelik Planları üzerinden yapılan kayıtlar nedeniyle içeriği devre dışı bırakmamız gereken durumlar haricinde genellikle size erişim süresi boyunca lisans veririz. Bu erişim süresi Borsa Adam eğitimi için 6 ay olarak belirlenmiştir. 6 ay sonunda eğitime erişiminiz kısıtlanır ve eğitime erişebilmek için tekrar ödeme yapmanız gerekir. Her satın alınan eğitimde abonelik süresi belirtilmediği müddetçe eğitime erişim süreniz 6 aydır.
  Bir öğrenci olarak ücretli ya da ücretsiz bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduğunuzda Borsa Adam’dan Borsa Adam platformu ve Hizmetler aracılığıyla içeriği görüntülemek için bir lisans alırsınız. Kaydın lisans sahibi Borsa Adam’dır. İçerikler size satılmaz; içeriklerin lisansı verilir. Bu lisans, size içeriği herhangi bir şekilde yeniden satmaya (hesap bilgilerini bir alıcıyla paylaşmak veya içeriği yasa dışı indirmek ve torrent sitelerinde paylaşmak dahil) yönelik hiçbir hak vermez.

Yasal ve daha eksiksiz bir ifadeyle Borsa Adam, size (bir öğrenci olarak) bu Şartlara ve Hizmetlerimizin belirli içerikleri ve özellikleri ile bağlantılı her türlü koşul veya sınırlandırmalara uygun şekilde gerekli tüm ücretlerini ödemiş olduğunuz içeriklere Hizmetler aracılığıyla yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlarınız için erişmek ve bunları görüntülemek üzere sınırlı, münhasır olmayan ve başkasına devredilemeyen bir lisans verir. Diğer tüm kullanımlar açıkça yasaklanmıştır. Bir Borsa Adam yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış yazılı bir sözleşmede aksine açıkça izin vermiş olmadığımız sürece hiçbir içeriği çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, devredemez, satamaz, yayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, kiraya veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev eserlerini oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde aktaramaz ya da kullanamazsınız.

Bir kursa veya diğer içeriklere kaydolduklarında öğrencilerimize satın aldıkları kursa erişim lisansı veririz. Ancak kaydolduğunuz kurs veya diğer içerikler, örneğin bir telif hakkı şikayetine konu olduğunda veya içeriğinin İtimat ve Güvenlik Yönergelerimizi ihlal ettiğini belirlediğimizde yasal gerekçelerle veya politika gereği içeriğe erişimi engellemeye karar verdiğimiz veya engellemekle yükümlü olduğumuz durumlarda dilediğimiz zaman içeriklere erişim ve içerikleri kullanma lisansını iptal etme hakkımız saklıdır. Bu erişim lisansı, Abonelik Planları üzerinden kayıtlar veya kaydolduğunuz kurs veya diğer içeriklerle ilişkili eklenti özellikler ve hizmetler için geçerli değildir. Örneğin, eğitmenler diledikleri zaman artık öğretim asistanlığı veya içerikle ilgili Soru-Cevap hizmetleri sunmamaya karar verebilir. Daha açık ifade etmemiz gerekirse erişim, eğitmene yönelik değil, kurs içeriğine yöneliktir.

Eğitmenler öğrencilere doğrudan içerikleri için lisans veremez. Bu tür doğrudan lisanslar geçersiz ve hükümsüz olup bu Şartları ihlal eder.

 1. Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler
  3.1 Fiyatlandırma
  Borsa Adam’daki içeriklerin fiyatları Eğitmen Şartlarının ve Promosyon Politikamızın şartlarına dayalı olarak belirlenir. Bazı durumlarda, Borsa Adam web sitesinde sunulan içerik fiyatı, mobil platform sağlayıcısının fiyatlandırma sistemleri ile satış ve promosyon uygulamalarına ilişkin politikaları nedeniyle mobil veya TV uygulamalarımızda sunulan fiyatla bire bir aynı olmayabilir.

İçeriklerimiz için zaman zaman promosyonlar ve indirimler sunarız ve belirli içerikler, sadece belirli bir süre indirimli fiyatlardan sunulur. İçeriğin geçerli fiyatı, içerik satın almayı tamamladığınızda (ödeme anında) geçerli olan fiyattır. Hesabınızda oturum açtığınızda belirli bir içerik için sunulan fiyat, kayıtlı olmayan veya oturum açmamış olan kullanıcılara sunulan fiyattan farklı olabilir çünkü bazı promosyonlarımız yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir.

Hesabınızda oturum açtıysanız gördüğünüz listelenen para birimi, hesabınızı oluşturduğunuz andaki konumunuza bağlıdır. Hesabınızda oturum açmadıysanız fiyat para birimi, bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Kullanıcıların fiyatları diğer para birimlerinde görmelerine olanak sağlamayız.

Tüketici satışları için kullanım ve satış vergisi, mal ve hizmet vergisi veya katma değer vergisi uygulanan bir ülkede bulunan bir öğrenciyseniz bu vergiyi tahsil edip ilgili vergi makamlarına iletmekten sorumluyuz. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak, gördüğünüz fiyat bu tür vergileri içerebilir veya ödeme aşamasında vergi eklenebilir.

3.2 Ödemeler
Satın aldığınız içeriklerin ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini işlememize yetki verirsiniz. Borsa Adam, size ülkenizdeki en uygun ödeme yöntemlerini sunmak ve ödeme bilgilerinizi güvende tutmak için ödeme hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışır. Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yöntemlerinizi güncelleyebiliriz.

Satın alma işlemi gerçekleştirirken geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Ödeme yönteminiz başarısız olursa ve kaydolduğunuz içeriğe erişmeye devam ederseniz bizden bildirim aldıktan sonra otuz (30) gün içinde ilgili ücretleri bize ödemeyi kabul edersiniz. Yeterli ödeme almadığımız içeriklere erişimi engelleme hakkını saklı tutarız.

3.3 Geri Ödemeler ve Geri Ödeme Kredileri
Satın aldığınız içeriği kullanmamışsanız eğer içeriği satın aldıktan sonra 7 gün içinde Borsa Adam’ın hesabınıza geri ödeme yapmasını talep edebilirsiniz. 7 günlük garanti süresi dolduktan sonra talepte bulunmanız halinde size herhangi bir geri ödeme sağlanmaz. Borsa Adam ayrıca şüphelenilen ya da doğrulanan hesap dolandırıcılığı durumlarında da 7 gün sınırlamasından sonra öğrencilere geri ödeme yapma hakkını saklı tutar. Eğer içerikleri kullanmaya başladıysanız iadeniz yapılamaz.
Kendi takdir yetkimize bağlı olarak geri ödeme politikamızı suistimal ettiğinizi düşünürsek geri ödeme talebinizi reddetme, sizi gelecekteki diğer geri ödemelerden kısıtlama, hesabınızı bloke etme ve/veya gelecekteki tüm Hizmet kullanımlarınızı sınırlandırma hakkını saklı tutarız. Bu Şartları veya İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi ihlal etmeniz nedeniyle hesabınızı bloke etmemiz veya içeriğe erişiminizi engellememiz halinde hiçbir geri ödeme almaya hak kazanamazsınız.

 1. Borsa Adam’ın Hakları
  Web sitesi, mevcut veya gelecekteki uygulamalar ve hizmetler ve logolarımız, API, kodlar ve çalışanlarımız tarafından geliştirilen içerikler gibi şeyler dahil olmak üzere Borsa Adam platformu ve Hizmetler bize aittir. Bunları kurcalayamaz veya izinsiz olarak kullanamazsınız.
  Web sitemiz, mevcut ve gelecekteki uygulamalarımız, API’larımız, veritabanlarımız ve çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın Hizmetler aracılığıyla gönderdikleri veya sundukları içerikler dahil olmak üzere Borsa Adam platformu ve Hizmetlere ilişkin her türlü hak ve menfaat, Borsa Adam ve lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır. Platformumuz ve hizmetlerimiz; telif hakkı, ticari marka ve hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de yabancı ülkelerin diğer kanunlarıyla korunmaktadır. Hiçbir şey, size Borsa Adam adını veya herhangi bir Borsa Adam ticari markasını, logosunu, etki alanı adını ve diğer ayırt edici marka özelliklerini kullanma hakkını vermez. Borsa Adam veya Hizmetler aracılığıyla sağlayabileceğiniz her türlü geribildirim, görüş veya öneri tamamen gönüllük esasına dayalıdır ve bu tür geribildirim, görüş veya önerileri uygun gördüğümüz şekilde ve size karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmaksızın kullanmakta serbest oluruz.

Borsa Adam platformuna ve Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden hiçbirini yapamazsınız:

platformun herkese açık olmayan alanlarına (içerik depolama dahil), Borsa Adam’ın bilgisayar sistemlerine veya Borsa Adam hizmet sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişme, bunları kurcalama veya kullanma.
platformun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, tarama veya test etme.
Borsa Adam platformu veya Hizmetleri kopyalama, değiştirme, türev eserlerini oluşturma, bunlar üzerinde ters mühendislik, ters montaj uygulama ya da başka bir şekilde herhangi bir kaynak kodunu ya da içeriği keşfetmeye çalışma.
web sitemiz, mobil uygulamalarımız veya API aracılığıyla (ve yalnızca API koşul ve şartları uyarınca) sunulan mevcut arama işlevlerimiz haricinde başka bir yöntemle (otomatik veya başka bir şekilde) platformumuza erişme ya da platformumuzu arama veya erişmeye ya da aramaya çalışma. Hizmetlere erişmek için kopyalama veya örümcek yöntemi, robot veya herhangi bir türde başka otomatik yöntem kullanamazsınız.
Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştirilmiş, yanıltıcı veya sahte kaynak tanımlayıcı bilgi göndermek (örneğin, kendini Borsa Adam gibi göstererek e-posta iletişimleri gönderme) için kullanma veya platformlarımıza veya hizmetlerimize virüs gönderme, aşırı yüklenme, aşırı gönderim yapma, istenmeyen posta gönderme veya e-posta bombardımanına tutma veya Hizmetlerde gereksiz yük oluşturacak veya Hizmetlere müdahale edecek başka herhangi bir yöntem dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcının, sunucunun veya ağın erişimini engelleme veya bozma (ya da bunları yapmaya çalışma).

 1. Çeşitli Yasal Şartlar
  Bu Şartlar, diğer tüm sözleşmeler gibidir; bizi olabilecek sayısız şeye karşı koruyan ve sizinle bizim aramızdaki hukuki ilişkiyi açıklayan sıkıcı ancak önemli yasal şartları içerir.
  5.1 Bağlayıcı Sözleşme
  Hizmetlere kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak Borsa Adam ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmayı kabul edersiniz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız hiçbir Hizmetimize kaydolmayın, erişmeyin veya hiçbir Hizmetimizi kullanmayın.
  Bu Şartlar (bu Şartlar ile bağlantılı tüm sözleşme ve politikalar dahil) sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder.
  Bu Şartların herhangi bir bölümünün ilgili kanunlar tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda söz konusu hüküm, orijinal hükmün amacına en yakın geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilmiş olarak kabul edilecek ve bu Şartların geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.
  Bir durumda haklarımızı kullanmakta geciksek ya da bir hakkımızı kullanmasak bile bu durum, bu Şartlar kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Aşağıdaki bölümler, bu Şartlar sona erdikten veya feshedildikten sonra da geçerli kalmaya devam edecektir: Bölüm 2 (İçeriğe Kaydolma ve Erişim Süresi), 4 (Borsa Adam’ın Hakları), 5 (Çeşitli Yasal Şartlar) ve 6 (Anlaşmazlıkların Çözümü).

5.2 Sorumluluk Reddi Beyanları
Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir. Ayrıca güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumların hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul edersiniz. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse Hizmetler ve içerikleri “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu şekilde” sunulmaktadır. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin veya içeriklerinin uygunluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği, dakikliği, güvenliği, hatasızlığı veya doğruluğu konusunda hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyor ve ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, hak sahipliği ve ihlal yasağına ilişkin zımni garantiler de dahil olmak üzere (sarih veya zımni) her türlü garanti ve koşulu açıkça reddediyoruz. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin kullanımından belirli sonuçlar elde edeceğiniz konusunda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmetleri (her türlü içerik dahil) kullanım riski tamamen size aittir.
Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. Borsa Adam veya iştirakleri, tedarikçileri, iş ortakları veya temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır.
Bir savaş, düşmanlık ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi makul kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu olmayız.
Borsa adam sıfırdan online borsa eğitimi, yatırımcı ve trader olmak isteyenler için, temel analiz eğitimi, teknik analiz eğitimi, grafik eğitimi vermek için kurulmuş online borsa eğitimi şirketidir. Kullanıcılar Site’yi kullanarak bu hükümde belirtilen aşağıda ki, SPK ‘nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Tebliği uyarınca yayımlanmasını istediği YASAL UYARI’yı okumuş ve kabul etmiş olurlar.
YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinizle uygun sonuçlar doğurmayabilir. www.borsaadam.com internet sitesinde yer alan tüm haber, yorum, analiz, grafik, tablo, yazı, makale ve görseller sadece FİNANSAL BİLGİ kapsamında olup, 6362 sayılı SPK ve yine 11.07.2013 tarih – 27804 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan, 01.07.2014 yürürlük tarihini haiz YATIRIM HİZMETLERİ VE FAALİYETLERİ İLE YAN HİZMETLERE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA Kİ TEBLİĞİ hükümleri gereği YATIRIM DANIŞMANLIĞI FAALİYETİ ve YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANLIĞI HİZMETİ ; SPK kuralları gereğince sadece aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak YATIRIM DANIŞMANLIĞI SÖZLEŞMESİ çerçevesinde sunulmaktadır. Bu nedenlerle www.borsaadam.com veya bağlı Şirket; ASLA YATIRIM DANIŞMANLIĞI veya PORTFÖY YÖNETİM ŞİRKETİ DEĞİLDİR, BÖYLE BİR HİZMETİ YASAL OLARAK VEREMEZ, BÖYLE BİR TALEPTE DAHİ BULUNULAMAZ. Bu sitede sermaye piyasalarına yönelik olarak yapılan tüm yorumlar, analizler ve değerlemeler, finansal tablolar analisti ve sermaye piyasaları araştırmacısı ve aktif uygulayıcısı Borsa Adam Liderlerinin deneyim ve bilgisi dâhilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların ve analizlerin neticesinde ortaya çıkan temel analiz irdelemelerinin bilgisayar programının da yardımıyla oluşturan bir ürünüdür. Yorumlar, üyeler ve ziyaretçiler için asla birer AL veya SAT önerisi teşkil etmedikleri gibi üyelerin ve ziyaretçilerin bu yorumları baz alarak uğrayabilecekleri olası zararlar için bir tazminat hakkı bulunmaz. Yatırım başarısı, bu hizmet dâhilinde sunulan bilgilere ek olarak, kişinin bir bütün olarak kendi araştırma ve bilgisi, deneyimi, disiplini ve yatırım yaklaşımının yeterliliğine bağlıdır. Salt bu hizmetle sunulan bilgiler ışığında mutlak başarı beklemek gerçekçi olmaz. Gerçek veya Tüzel Kişiler bu hizmete üye olmakla yukarıdaki koşulların tamamını okuyup, anlayıp, kabul etmiş sayılırlar. İşbu sitede yapılan açıklamaların amacı sadece bilgi vermektir. Hiçbir garanti taşımazlar. Eğer verilen bilgileri ya da yapılan analizlerin sonuçlarını bir yatırım tavsiyesi olarak almayı tercih ederseniz, bunun riski tamamen size aittir. Borsada yatırım son derece tehlikeli bir girişim olabilir. Bizim tavsiyelerimize uymanız ve verdiğimiz bilgileri kullanmanız halinde, kendi yatırım kararlarınızın bütün riskini ve maliyetini üstlenecek kişi yine sizsiniz. Bu sitede e-posta ve yayınlarında bulunan bilgiler Türkiye Cumhuriyeti telif hakları kanunları ile koruma altında olup, hiç bir şekilde editörün yazılı açık izni olmadan kopyalanamaz ve taklit edilemez.

5.3 Sorumluluğun Sınırlandırılması
Kanunların izin verdiği ölçüde biz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) söz konusu hasarların oluşabileceği konusunda önceden bilgilendirilmiş olsak dahi sözleşme, garanti, haksız fiil, ürün sorumluluğu nedeniyle veya başka bir şekilde ortaya çıkan hiçbir dolaylı, arızi, cezai ya da netice kabilinden doğan hasarlardan (veri, gelir, kâr veya iş fırsatı kaybı veya bedensel yaralanma ya da ölüm dahil) sorumlu olmayız.
5.4 Tazmin Etme
Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. Borsa Adam’ı ve grup şirketlerimizi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini
(a) yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden,
(b) Hizmetleri kullanmanızdan,
(c) bu Şartları ihlal etmenizden veya
(d) bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul edersiniz. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Şartlar ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

5.5 Hukuk Davaları ve Bildirimler
Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz. Bu kısıtlamanın kanun tarafından empoze edilemediği durumlar hariç tutulur.

Bu Şartlar kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile ya da e-posta ile (bizim tarafımızdan hesabınızla ilişkili e-posta hesabına ya da sizin tarafınızdan bilgi@borsaadam.com adresine) gönderilecektir.

5.6 Aramızdaki İlişki
Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

5.7 Devir ve Temlik Edilemezlik
Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) devir veya temlik edemezsiniz. Örneğin, bir şirket çalışanı olarak bir hesaba kaydolduysanız hesabınız başka bir çalışana devredilemez. Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile bu Şartlar kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.
Borsa Adam ile aranızdaki herhangi bir sözleşmenin süresi içinde bu tür kısıtlamalara tabi olmanız durumunda bize 24 saat içinde bildirimde bulunmalısınız. Size yönelik ilerideki tüm yükümlülükleri, size karşı başka hiçbir yükümlülük üstlenmeksizin (ancak Borsa Adam’a karşı yerine getirilmemiş yükümlülüklerinize halel getirmeksizin) derhal feshetme hakkına sahibiz.

 1. Anlaşmazlıkların Çözümü
  Bir anlaşmazlık olması halinde Destek Ekibimiz sorunu çözmeye memnuniyetle yardımcı olur. Bu işe yaramazsa ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyorsanız seçenekleriniz arasında küçük anlaşmazlıklara bakan belediye veya mahalli idare mahkemelerine gitmek veya talebinizi bağlayıcı Tüketici Hakem Heyeti’ne götürmek yer alır; bu talebi başka bir mahkemeye götüremez veya aleyhimizdeki bireysel olmayan toplu davalara katılamazsınız. Çoğu anlaşmazlık çözümlenebilir; resmi bir hukuk davası açmadan önce lütfen Destek Ekibimiz ile iletişime geçmeyi deneyin.

6.1 Tüketici Hakem Heyeti’ne Gitme
Aramızdaki anlaşmazlığı dostane yollarla çözümleyemezsek siz ve Borsa Adam, bu Şartlara (veya diğer yasal şartlarımıza) ilişkin her türlü talebi, talep türünden veya hukuk teorisinden bağımsız olarak nihai ve bağlayıcı tahkim aracılığıyla çözmeyi kabul edersiniz. Herhangi birimiz tahkime götürülmesi gereken bir iddiayı mahkemeye taşır ve diğer taraf tahkimi kabul etmezse diğer taraf bir mahkemeden her ikimizi tahkime gitmeye zorlamasını talep edebilir (zorunlu tahkim). Ayrıca herhangi birimiz, bir mahkemeden bir tahkim süreci devam ederken mahkeme işlemlerini durdurmasını da talep edebilir.
6.2 Toplu Dava Yasağı
Her ikimiz, diğer tarafa karşı yalnızca bireysel olarak dava açabileceğimizi kabul ederiz. Bu, şu anlama gelir:
(a) hiçbirimiz bir toplu davada, birleştirilmiş davada veya temsili davada bir davacı veya toplu dava üyesi olarak bir talepte bulunamayız;
(b) bir hakem, birden fazla kişinin taleplerini tek bir davada toplayamaz (veya hiçbir birleştirilmiş, toplu ya da temsili davaya başkanlık edemez) ve
(c) bir kişinin davasında bir hakemin verdiği karar yalnızca bu kişiyi etkileyebilir, diğer kullanıcıları etkilemez ve başka kullanıcıların anlaşmazlıklarına karar vermek için kullanılamaz. Bir mahkeme “Toplu dava yasağı” maddesinin uygulanabilir veya geçerli olmadığına karar verirse bu durumda bu “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölüm, geçersiz ve hükümsüz kalır ancak Şartların geri kalanı geçerli olmaya devam eder.

6.3 Değişiklikler
Aşağıdaki “Bu Şartları Güncelleme” başlıklı bölümden bağımsız olarak Borsa Adam, bu “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümü bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarihten sonra değiştirirse söz konusu değişiklikleri reddettiğinize dair Hesabınızla ilişkili e-posta adresinden bilgi@borsaadam.com adresine e-postayla yukarıdaki “son güncelleme” kısmında belirtildiği şekilde söz konusu değişiklik yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde yazılı bildirim sunarak söz konusu değişikliği reddedebilirsiniz. Bildirimin geçerli olması için tam adınızı içermesi ve “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümdeki değişiklikleri reddetme isteğinizin açıkça belirtilmesi gerekir. Değişiklikleri reddederek Borsa Adam ile aranızdaki tüm anlaşmazlıkları bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarih itibarıyla geçerli olan “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümdeki hükümlere göre tahkime götüreceğinizi kabul edersiniz.

 1. Bu Şartların Güncellenmesi
  Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve Borsa Adam, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

 1. Bizimle İletişime Geçme
  Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu Destek Ekibimiz ile iletişim kurmaktır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.

Bizimle birlikte öğrendiğiniz için teşekkürler!